2 mins read

Krem rozświetlający

Kremy rozświetlające to preparaty, z pomocą których osiągnąć mamy efekt świeżej, rozjaśnionej, lśniącej zdrowiem cery, przypominającej naturalnie jasną i świetlistą skórę dziecka. Kremy realizują ten cel – z różnym powodzeniem – na dwa sposoby: zapewniając ukierunkowaną pod tym katem pielęgnację lub poprzestając na efekcie optycznego rozświetlenia. Często kosmetyk łączy w sobie obie te funkcje.

Krem, który ma ambicje trwale i kompleksowo rozświetlić naszą cerę, jest często oparty na działaniu kwasów AHA, które rozjaśniają i wygładzają skórę, stopniowo i delikatnie złuszczając naskórek i odsłaniając jej świeżą warstwę.

Drugim popularnym wariantem tego typu kosmetyku jest rozświetlający krem z witaminą C, będącą jednym z najlepszych sprzymierzeńców świeżej, wypoczętej i jasnej cery. Witamina C skutecznie redukuje przebarwienia, eliminuje cienie, dotlenia i energetyzuje skórę. Bardzo szybko, bo już po około miesiącu stosowania kremu z witaminą C w wyższym stężeniu, można zobaczyć rewelacyjne efekty kuracji – skóra naprawdę jaśnieje zdrowiem i świeżością.

W kremach rozświetlających szukajmy także wyciągu z ogórka, papai, cytryny, malin i winogron, a także pochodnych witaminy A.

Kremy rozświetlające bazujące na powyższych składnikach bardzo często zawierają również połyskujące drobinki miki lub załamujące światło pigmenty, pozwalając osiągnąć efekt świetlistej cery od pierwszego użycia. Najbardziej korzystny i naturalny efekt uzyskamy wybierając krem z bardzo drobnymi, subtelnymi drobinkami – unikniemy w ten sposób kiczowatego „efektu choinki”.

Ostatnim typem kremów rozświetlających są kremy zapewniające wyłącznie rozświetlenie optyczne, nie zawierające składników mogących w jakikolwiek sposób wpłynąć na rozjaśnienie, wygładzenie i odświeżenie cery. Może to być zwyczajny krem nawilżający z drobinkami – jeśli wybieramy taką doraźną opcję, postarajmy się przynajmniej, by kosmetyk dobrze nawilżał i nie zawierał szkodliwych lub komedogennych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *