2 mins read

Krem do cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest wyjątkowo problematyczna. Wystarczy chwila na mrozie, nagła zmiana temperatury, odrobina stresu lub kieliszek wina i na twarzy pojawia się szpecący rumień lub pajączki w okolicach nosa, brody i policzków. Na szczęście wybór skutecznych kosmetyków do cery z problemami naczynkowymi jest obecnie ogromny.

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Wrogiem takiej skóry są nie tylko nagłe zmiany temperatur, ale tez wszelkie agresywne środki zawarte w kosmetykach, m.in. alkohol, mentol, kapsaicyna, eukaliptus, cynamon. Wystrzegać się należy peelingów mechanicznych, mycia twarzy w gorącej wodzie, ostrego słońca i solarium. W codziennej pielęgnacji postawić należy na ochronę cery oraz wzmocnienie naczyń krwionośnych. Podstawą jest tutaj odpowiednio dobrany specjalistyczny krem do cery naczyniowej.

Jakie substancje wzmacniają naczynka?

W kosmetykach, których celem jest przeciwdziałanie pajączkom i zaczerwienieniom, wysoko w składzie powinny się znaleźć składniki wzmacniające naczynka krwionośne, zmniejszające ich kruchość, uszczelniające ścianki, obkurczające i poprawiające krążenie krwi, a także składniki przeciwzapalne i łagodzące. Bardzo skuteczna okazuje się wzmacniająca naczynka rutyna, uszczelniające ich ścianki witaminy C, PP, witamina K, która reguluje proces krzepnięcia krwi, poprawiający krążenie ekstrakt z miłorzębu, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy wyciąg z kasztanowca. Dużą skuteczność w uszczelnianiu naczyń i zmniejszaniu przekrwienia wykazują wyciągi z bluszczu, arniki i oczaru. Dodatkowo w składzie powinny znaleźć się substancje kojące i ochronne, takie jak pantenol, witamina E, inulina, łagodne oleje. Dobry krem na naczynka wyposażony będzie również w filtry UV (minimum 20 SPF), promieniowanie słoneczne jest bowiem wrogiem takiej cery.

Często kremy tego typu mają delikatnie zielony kolor, pełniąc jednocześnie funkcje korygujące – zieleń neutralizuje odcienie czerwieni, nadając zarumienionej twarzy naturalny, zdrowy koloryt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *